GrowToGram

ارائه دهنده‌ی خدمات شبکه‌های اجتماعی

ویندوز فون ۸.۱ دیگر از طرف مایکروسافت پشتیبانی نخواهد شد

نویسنده: GTG Team در دسته ی: مطالب و مقالات در تاریخ: ۲۲ تیر ۱۳۹۶
ویندوز فون

ویندوز فون ۸.۱ دیگر از طرف مایکروسافت پشتیبانی نخواهد شد

مایکروسافت رسما به پشتیبانی از نسخه‌ی ۸.۱ ویندوز فون پایان داد. به گزارش وب سایت پشتیبانی مایکروسافت ، سومین نسخه‌ی سیستم عامل مخصوص موبایل این شرکت که در سال ۲۰۱۴ عرضه شد دیگر بروزرسانی نخواهد شد. به نظر می‌رسد هر سال جنبه‌های مختلفی از این سیستم عامل در سکوت از بین می‌روند و طبق این اخبار از این پس تنها پلتفرم فعال مایکروسافت برای تلفن های همراه ، ویندوز ۱۰ خواهد بود. یک سال قبل و در همین مقطع زمانی مایکروسافت ۱۸۵۰ فرصت شغلی که مربوط به گروه تلفن همراه خود بود را کاهش داد. بخش عمده‌ای از این کاهش مربوط به کسانی بود که در واحد مرکزی واقع در فنلاند مشغول به کار بودند. این واحد سابقا متعلق به نوکیا بوده و مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ و پس از خرید نام آن را به مایکروسافت موبایل تغییر داده است.

لومیا

با این حال مرگ نسخه‌ی ۸.۱ ویندوز فون جدی ترین ضربه‌ را به این پلتفرم و کاربرانش وارد می‌کند. طبق آمار AdDuplex برآورد شده ۷۶.۳ درصد از اسمارت فون هایی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند هنوز در حال اجرای نسخه‌ی ۸.۱ هستند. این آمار نشان می‌دهد تعداد زیادی از این دستگاه ها در حال اجرای این نسخه هستند و عدم پشتیبانی از آن با استقبال همراه نخواهد بود ، گرچه تحلیلگران اعتقاد دارند اکثر صاحبان اسمارت فون هایی که دارای این نسخه از ویندوز فون هستند ، اندروید و iOS را جایگزین تلفن ویندوزی خود کرده‌اند.

با توجه به این که سهم نسخه‌ی ۱۰ ویندوز فون بر دستگاه های فعال ۱۷ درصد برآورد شده است به نظر می‌رسد این اقدام مایکروسافت برای یکپارچه کردن نسخه های سیستم عامل خود است. احتمالا حداقل تا یک سال آینده نسخه‌ی جدیدی از ویندوز فون ارائه نشود و مایکروسافت فقط به رفع باگ ها و افزایش امنیت این سیستم عامل بپردازد.

بخوانید :  چرا فالوور های اینستاگرام شما از دست می‌روند؟
برچسب ها :