GTG | خرید فالوور ایرانی , خرید لایک ارزان , خرید ویو

GrowToGram

ارائه دهنده‌ی خدمات شبکه‌های اجتماعی

سوالات متداول

سوالات متداول کاربران

در این بخش به طرح و پاسخگویی به سوالات متداول شما کاربران عزیز می‌پردازیم. اگر پاسخ سوالات خود را لیست زیر نیافتید با مراجعه به بخش پشتیبانی یا ارتباط با ما و با استفاده از راه‌های معرفی شده به جواب سوال خود برسید.

❓ مدت رسیدگی به سفارشات چقدر است؟

✔ پس از ثبت سفارش توسط شما طی ۱۲ الی ۲۴ سفارش شما ثبت و به مرحله‌ی اجرا وارد می‌شود.

❓ تحویل سفارشات به ما چه مقدار طول می‌کشد؟

✔ پاسخ این سوال کاملا بستگی به سفارش شما داشته و به دو مورد وابسته است. مورد اول تعداد سفارش شما می‌باشد که هر چه بیشتر باشد ، زمان بیشتری برای دریافت آن نیاز است. مورد دوم نوع سفارش شماست. برای مثال سفارشات فالوور گوگل پلاس دیرتر از سفارشات فالوور اینستاگرام تحویل می‌شوند ، زیرا گوگل‌پلاس دارای محدودیت‌هایی می‌باشد که این امر را کند می‌کند.

ریزش محصولات شما در چه حدی است؟

✔ برخی از محصولات به هیچ عنوان ریزش ندارند و برخی به صورت خودکار ریزش را جبران می‌کنند. در این میان اگر برخی سفارشات بیش از بیست درصد در روز‌های ابتدایی ریزش داشته باشند کافیست از طریق پشتیبانی به ما اطلاع دهید تا ریزش‌ها را جبران کنیم. البته این نکته شامل سفارش های فالوور توییتر نمی‌شود.

❓ امکان تاخیر در ثبت سفارش وجود دارد؟

✔ بله ، در صورتی که اطلاعات وارد شده از طرف شما برای سفارش دچار اشکال بوده و یا ناقص باشند ، سفارش شما دچار تاخیر می‌شود و تا زمانی که از طرف پشتیبانی با شما تماس گرفته نشود سفارش حالت معلق خواهد داشت.

❓ امکان تاخیر در اجرای سفارش وجود دارد؟

✔ بله ، سرور‌های ما گاهی اوقات دچار اشکال می‌شوند به همین جهت ممکن است برای بخشی از سفارشات متعلق به یک سرور خاص تاخیر چند روزه ایجاد شود.

❓ آیا در محصولات شما امکان هدف‌گیری جغرافیایی وجود دارد؟

این امکان برای تعدادی از محصولات ما وجود دارد و برای بخشی دیگر خیر برای اطلاع از آن لطفا با پشتیبانی در ارتباط باشید.

آیا در سایت شما امکان بازگشت مبلغ پرداختی وجود دارد؟

✔ بازگشت وجه فقط در شرایطی انجام می‌شود که فروشگاه امکان انجام سفارش را نداشته باشد. دقت کنید در مواردی مانند تاخیر در سفارش یا … به هیچ عنوان وجه مرجوع نمی‌شود.

آیا در صورت عدم دریافت سفارش امکان بازگشت وجه وجود دارد؟

✔ در صورتی که سفارش انجام نشده و امکان انجام آن تا دو هفته‌ی بعد از ثبت توسط ما وجود نداشته باشد با هماهنگی شما وجه به طور کامل بازگردانی می‌شود.

آیا وارد کردن آدرس یا آیدی اشتباه وارد شود یا در مواردی به جای آدرس ، نام کاربری وارد شود چه اتفاقی می‌افتد؟

✔ شما تا قبل از شروع دریافت سفارش فرصت تغییر دارید و پس از آن امکان تغییر سفارش وجود ندارد. در مورد ارسال نام کاربری به جای آدرس نیز باید دقت کنید اگر تا ۲ ساعت پس از ثبت سفارش برای تصحیح آدرس به پشتیبانی مراجعه نکنید ، سفارش به آخرین پست شما اضافه می‌شود و مسئولیت با شماست.

❓ در صورت دریافت ناقص سفارش چه کاری انجام دهیم؟

✔ در صورت ایجاد هرگونه اشکال در روند سفارش یا دریافت آن حتما با بخش پشتیبانی در ارتباط باشید.

 آیا امکان تغییر قیمت‌ها وجود دارد؟

✔ بله ، گاهی اوقات قیمت محصولات به دلایل مختلف افزایش می‌یابد ، در برخی موارد نیز با ایجاد جشنواره‌ها قیمت محصولات شامل تخفیف می‌شود.

❓ چطور می‌توان به وب سایت شما اعتماد کرد؟

✔ با توجه به اینکه وب سایت ما دارای نماد اعتماد دو ستاره می‌باشد لازم نیست ترسی از این جهت داشته باشید تمام اطلاعات هویتی ما در وزارت ارشاد و همچنین سامانه اعتماد الکترونیک ثبت شده و مطمئن باشید هیچ گونه مشکلی در مراحل مختلف سفارش نخواهید داشت.

❓ آیا امکان سفارشات سنگین‌تر از بسته‌های موجود برای محصولات مختلف وجود دارد؟

✔ بله ، می‌توانید با مراجعه به پشتیبانی سفارش سنگین خود را ثبت کنید.

 آیا محصولات دیگری به جز محصولات موجود در سایت دارید؟

✔ بله ما محصولات زیادی از پلتفرم‌های دیگر دارا هستیم. رادیو جوان ، Mixcloud ، Soundcloud ، Shazam و … از جمله پلتفرم‌هایی هستند که بسته‌های آنها در وبسایت قرار داده نشده است. با مراجعه به پشتیبانی می‌توانید از قیمت‌ها و بسته‌های دیگر پلتفرم‌ها مطلع شوید.

 

توضیحات

ارائه دهنده‌ی خدمات شبکه‌های اجتماعی. خرید فالوور ، خرید لایک ، خرید ویو برای اینستاگرام ، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی