GrowToGram

ارائه دهنده‌ی خدمات شبکه‌های اجتماعی

به مناسبت روز جهانی اموجی ها فیسبوک میزان محبوبیت آنها را بررسی کرده

نویسنده: GTG Team در دسته ی: مطالب و مقالات در تاریخ: ۲۶ تیر ۱۳۹۶
اموجی

به مناسبت روز جهانی اموجی ها فیسبوک میزان محبوبیت هر یک بررسی کرده

۱۷ جولای روز جهانی اموجی است و به همین مناسبت فیسبوک به بررسی میزان محبوبیت هر یک از آنها پرداخته است. کاربران در فیسبوک روزانه ۶۰ میلیون اموجی برای یکدیگر ارسال می‌کنند. علاوه بر این روزانه پنج میلیارد اموجی نیز در مسنجر فیسبوک بین کاربران جابه‌جا می‌شود. بهترین راه نشان دادن احساسات در ارتباطات مجازی در سطح جهان استفاده از اموجی‌ هاست. از همین رو پرطرفدار ترین اموجی جهان در بین کاربران شکلک خنده‌ی همراه با اشک است و پس از آن شکلک چشم قلبی قرار دارد.

اموجی های فیس بوک

البته میزان محبوبیت اموجی‌ها در مناطق مختلف با یکدیگر تفاوت دارد. برای مثال : در بریتانیا مانند مقیاس جهانی شکلک خنده‌ی همراه با اشک پرطرفدار است ولی در آمریکا و اندونزی نسخه‌ای بسیار شبیه به این شکلک محبوبیت بالایی دارد. در فرانسه شکلک چشمک پرطرفدار است در حالی که در آلمان و تایلند شکلک خندان بیشترین محبوبیت را دارد. در برزیل و مکزیک نیز کاربران بیشتر از شکلک چشم قلبی استفاده می‌کنند.
جالب است بدانید این آمار فقط مربوط به شبکه‌ی اجتماعی فیسبوک است و میزان محبوبیت این شکلک ها در مسنجر آن و برای پیام های خصوصی و گروهی متفاوت است. برای مثال : در بریتانیا ، کانادا و تایلند بیشتر از شکلک قلب استفاده می‌شود. در اندونزی شکلک پوزخند و در استرالیا شکلک تبسم محبوبیت زیادی دارد.

علاوه بر این آمار به مناسبت روز جهانی اموجی ها فیسبوک چندین شکلک و استیکر جدید به مسنجر خود اضافه خواهد کرد که تا پایان هفته در دسترس کاربران خواهد بود.
اموجی ها به شکل بی نظیری کاربران را تحت تاثیر قرار می‌دهند و به همین دلیل برند های بزرگ از آنها در تبلیغاتشان استفاده می‌کنند ؛ دارای یک دیکشنری از این شکلک ها هستند و در شرکتشان افرادی را دارند که روی معانی این شکلک ها مطالعه می‌کنند.

بخوانید :  مرورگر اینترنتی سامسونگ در دسترس افراد بیشتری خواهد بود
برچسب ها :

دیدگاه کاربران

    علی در دوشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ گفته: پاسخ

    بسیار عالی