GrowToGram

ارائه دهنده‌ی خدمات شبکه‌های اجتماعی

برنامه‌ی پشتیبان گیری و همگام سازی گوگل و کمک به حفظ فایل ها

نویسنده: GTG Team در دسته ی: مطالب و مقالات در تاریخ: ۲۵ تیر ۱۳۹۶
برنامه‌ی پشتیبان گیری

برنامه‌ی پشتیبان گیری و همگام سازی گوگل محافظت از فایل ها را آسان تر می‌کند

گوگل قصد دارد وضعیت خود را در پشتیبان گیری از فایل های کامپیوتر های کاربران بهبود بخشد. حال این شرکت با ایجاد یک راه جدید به کاربران اجازه می‌دهد از هر پوشه‌ای که در رایانه‌ی خود لازم دارند بکاپ تهیه کنند. به علاوه اگر کاربران نیاز داشته باشند برنامه‌ی پشتیبان گیری و همگام سازی گوگل می‌تواند از تمام دسکتاپ آنها نیز بکاپ بگیرد. این قابلیت جدید گوگل در قالب یک برنامه به نام پشتیبان گیری و همگام سازی به کاربران عرضه شده است و قابلیت اجرا در هر دو سیستم عامل مک و ویندوز را داراست. این برنامه بیشتر برای استفاده‌ی کاربران عادی طراحی شده و گوگل به کاربران تجاری توصیه می‌کند از خدمات G Suite استفاده کنند.

Google Backup and sync

برنامه‌ی پشتیبان گیری و همگام سازی گوگل از فایل ها و عکس های شما بکاپ تهیه کرده و آنها را در Google Drive و Google Photos ذخیره می‌کند. نصب این برنامه بسیار ساده است و کاربران پس از نصب می‌توانند از طریق تنظیمات مشخص کنند که از چه پوشه هایی بکاپ گرفته شود. کاربران می‌توانند به جز گزینه‌ های پیش فرض پوشه های دیگری را نیز انتخاب کنند.
علاوه بر این کاربران می‌توانند با رفتن به تنظیمات برنامه و کلیک بر روی گزینه‌ی Google Drive و سپس Sync My Drive و مشخص کردن پوشه های مورد نظرشان ، آنها را از گوگل درایو به رایانه‌ی خود بازگردانی کنند.
در نهایت این برنامه می‌تواند عمل آپلود فایل ها از موبایل ، دوربین و حافظه‌ی SD را به صورت خودکار انجام دهد.

بخوانید :  باگ جدید اینستاگرام موجب حذف اکانت های کاربران می‌شود

کاربران پس از نصب این برنامه با ویژگی های متنوع و زیادی روبرو می‌شوند. هر چند نکته‌ی مهمی که نباید فراموش شود محدودیت گوگل درایو برای نسخه‌های رایگان است. کاربران در نسخه‌های رایگان فقط می‌توانند از ۱۵ گیگ فضا برخوردار باشند. البته این عدد با پرداخت وجه قابل افزایش است.

برچسب ها :